AKTUALNOŚCI
.:  Dożynki Gminne w Przemoczu

W dniu 9 września 2017 r. w Przemoczu odbyły się Dożynki Gminne. Obchody święta plonów rozpoczęły się tradycyjnie od uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez miejscowego proboszcza księdza Wojciecha Lassotę. Po nabożeństwie odprawionym w intencji rolników odbył się korowód dożynkowy. Następnie Starości Dożynkowi – Renata Paterak i Paweł Ziębicki przekazali chleb na ręce Burmistrza Maszewa – Jadwigi Ferensztajn oraz  Przewodniczącego Rady Miejskiej w Maszewie – Henryka Kozakowskiego.
Po uroczystych przemówieniach ogłoszony został konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Następnie odbyła się część artystyczna wystąpiły zespoły „Maszewianki”, „Przemoczanki”, solistki z pracowni muzycznej działającej przy Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie. Piosenkę swojego autorstwa zaśpiewały mieszkanki Przemocza. W tym roku do konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”   zgłoszono 6 wieńców: I miejsce – sołectwo Dąbrowica, II miejsce - sołectwo Przemocze, III miejsce  – sołectwo Dębice. Dodatkowo za pierwsze miejsce w konkursie wieńców firma AGROSKŁAD Nowakowski Spółka Jawna z Maszewa ufundowała bon na zakupy w ww. firmie o wartości 500 zł. Dodatkową nagrodę dla gospodarzy dożynek – sołectwa Przemocze ufundowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.  Przeprowadzono gry i zabawy dla dzieci, które  zorganizował Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie. Uroczystości święta plonów zakończyła zabawa taneczna, którą prowadził zespół MUS z Maszewa. Podczas uroczystości uczestnicy mogli posilić się zupą cygańską oraz pajdą chleba ze smalcem.

Składamy serdeczne podziękowania za organizację tegorocznych Dożynek Gminnych  Panu Sołtysowi Grzegorzowi Barydze oraz całej Radzie Sołeckiej, wszystkim Mieszkańcom Przemocza sponsorom m.in.: firmie AGROSKŁAD Nowakowski Spółka Jawna z Maszewa, mieszkańcom Przemocza oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.  Słowa podziękowania kierujemy również do dyrekcji oraz pracowników Ośrodka Kultury i Sportu w Maszewie za przygotowanie Dożynek Gminnych.webmaster [08:45, 12-09-2017]  drukuj
© UM w Maszewie