AKTUALNOŚCI
.:  Mikołajki 2018 w Maszewie

Mikołajki 2018 w Maszewie

Tradycyjnie już jak co roku 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki na Rynku Miejskim w Maszewie. Pogoda dopisała, chociaż doskwierał brak śniegu. Spotkanie mikołajkowe przebiegało w cudownej atmosferze, każdy kto przyszedł tego dnia rynek miejski miał możliwość wysłuchania wspaniałych piosenek wykonanych przez solistki i solistów z pracowni muzycznej pod kierownictwem p. Andrzeja Kwaśniewskiego oraz obejrzeć zjawiskowe tańce wykonane przez zespoły działające w OKiS, których instruktorem jest p. Ludmiła Mastalerz. Dzieci natomiast, mogły udekorować pierniki, napić się gorącej czekolady oraz wziąć udział w zabawach w oczekiwaniu na przyjazd Świętego Mikołaja prowadzonych przez mikołajkę Anię i mikołajkę Ludę. Dzięki uprzejmości Burmistrza Maszewa p. Pawła Piesio, każdy uczestnik otrzymał również czapkę mikołajkową oraz coś słodkiego. W spotkaniu udział wzięła także p. Małgorzata Storma – Piotrowska Przewodnicząca Rady Miejskiej wraz z radnymi.
Rodzice, którzy przyszli ze swoimi pociechami, mogli skorzystać z oferty Jarmarku Bożonarodzeniowego, na którym swoje wyroby prezentowali: Szubert Monika i Chatłas Małgorzata, Stowarzyszenie Kreatywne Babki z Wisławia, Ania Nowaczyk, Anna Ślęzak, Maria Wielgus, Wiesława i Wiesław Wierzbiccy, Szkoła Podstawowa z Wojtaszyc, Iwona Mołodecka oraz Szkoła Podstawowa w Maszewie.

Uwieńczeniem spotkania był oczywiście przyjazd Świętego Mikołaja, którego przywiozły elfy ze Stowarzyszenia Motokorba z Goleniowa na swoich cudownych mechanicznych rumakach. W pierwszej kolejności tak długo wyczekiwany gość obdarowywał dzieci słodyczami, następnie wysłuchał specjalnie przygotowanych dla niego piosenek i wierszyków a na koniec tańcował z dziećmi do utraty tchu. Zabawa pewnie trwałaby dłużej, gdyby nie to, że inne dzieci także czekały na jego odwiedziny.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przybyli tego dnia na rynek, aby wspólnie z nami świętować Mikołajki i do zobaczenia za rok.

Wielkie podziękowania kieruję również do Firmy Agroskład w Maszewie p. Szymona Nowakowskiego za udostępnienie naczepy oraz do p. Czesława Paczos za użyczenie samochodu.

Dyrektor OKiS w Maszewie Ewa Stancel


webmaster [22:33, 07-12-2018]  drukuj
Urząd Miejski w Maszewie
Pl. Wolności 2
72-130 Maszewo
tel.: +48 91 4187567
+48 91 4187843
+48 91 4023380
fax: +48 91 4187506
e-mail: urzad@maszewo.pl
Godziny pracy UM:
Poniedziałek: 8.00 - 16.00
Wtorek-Piątek: 7.30 - 15.30
Burmistrz przyjmuje interesantów:
Poniedziałek: 12:00 - 16:30
© UM w Maszewie 2019