.:  Szansa dla zachodniopomorskich organizacji na pozyskanie funduszy

Szansa dla zachodniopomorskich organizacji na pozyskanie funduszy

Dobra wiadomość nadeszła z Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, który po konsultacji z Zachodniopomorską Radą Pożytku Publicznego, uruchomił mechanizm wkładów własnych do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych tj. spoza budżetu województwa.

Co to oznacza dla zachodniopomorskich organizacji? Przede wszystkim stwarza to doskonałe warunki do ubiegania się o fundusze europejskie, krajowe i wszelkie inne, w których wymagany jest finansowy wkład własny, którego brak jest podstawową bolączką wielu NGO-sów przy składaniu wniosków.

Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, iż w niewielu samorządach naszego regionu praktykowana jest taka forma wsparcia, dlatego Samorząd Województwa podjął się tego wyzwania i ogłosił otwarty konkurs w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów zewnętrznych.

Mając na uwadze efektywność działań realizowanych przez zachodniopomorskie organizacje pozarządowe, które w dużej mierze przyczyniają się do budowy kapitału społecznego Pomorza Zachodniego, umożliwienie aplikowania o znacznie większe środki finansowe, korzystnie wpłynie nie tylko na społeczność lokalną, ale i na wszystkich mieszkańców regionu.

Nabór ofert trwa od dnia 27 kwietnia 2018r. do dnia 25 maja 2018r.  (decyduje data wpływu do Urzędu).

Więcej szczegółów oraz wzory dokumentów do pobrania na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Zachęcamy do korzystania z tej możliwości.

 

Źródło: http://aktywneowes.pl/

[11:36, 07-05-2018]