.:   „Legendy Maszewa i okolic - warsztaty artystyczne dla dzieci''

Organizatorzy: Stowarzyszenie Teatr Krzyk                

Partnerzy: Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie

 

Projekt ,,Legendy Maszewa i okolic - wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci'' to autorski program warsztatowo - artystyczny  realizowany na terenie Maszewa od 28 lipca do 11 sierpnia.  W ramach projektu uczestnicy przygotują widowisko plenerowe ,,740 legend z Maszewa i okolic'', którego inspirację stanowią zapomniane legendy oraz zbliżające się 740 - te urodziny Maszewa.

Warsztaty składają się z bloku teatralno-ruchowego, kostiumowo-scenograficznego, muzycznego i promocyjno-dziennikarskiego. Do projektu zaproszone zostały dzieci w wieku 9-12 lat, które mają ochotę na niezapomniane wakacje z teatrem. W dwutygodniowym planie jest przede wszystkim dużo twórczej zabawy, artystycznych wyzwań i odkrywania własnych umiejętności i talentów pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej. Za sprawą teatru i własnej wyobraźni uczestnicy przenosić się będą od średniowiecza do współczesności, a wszystko opierać się będzie na bazie legend, baśni i bajek.

                Na widowisko plenerowe, które odbędzie się nad Jeziorem Maszewskim zapraszamy 10 sierpnia o godzinie 11.30.

 

Projekt ,,Legendy Maszewa i okolic''' realizowany jest w ramach Lata w Teatrze.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno - edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze,  mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom. W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

 

Więcej o programie na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

 

[12:26, 03-08-2018]