.:  Konkurs literacki z okazji stulecia polskiej Policji

Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendantem Głównym Policji zapraszaj± do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Ze względu na setn± rocznicę powstania Policji i polskiej kryminalistyki, prace konkursowe powinny zawierać mocno rozbudowany motyw policyjny.

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne w każdej z trzech kategorii konkursowych: kryminał sto lat temu, kryminał dzisiaj i kryminał za sto lat. Zwycięzcy otrzymaj± 2 000 zł za pierwsze miejsce, 1 500 zł za drugie miejsce, 1 000 zł za trzecie miejsce.

Najlepsze prace zostan± opublikowane w antologii pokonkursowej. Niewykluczone s± także nagrody dodatkowe, nieujęte w regulaminie.

Konkurs jest przeznaczony dla osób od 16 roku życia, a prace należy przesyłać do 15 czerwca 2019 roku na adres konkurs@niepodlegla.gov.pl.

Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w konkursie można znaleĽć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/konkurs-na-opowiadanie-stulecie-polskiego-kryminalu/.

 

[12:53, 02-04-2019]