.:  Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich – Bitwy Regionów

Pragniemy poinformować i przypomnieć, że trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”.

Po licznych konsultacjach termin naboru do konkursu Kół Gospodyń Wiejskich został przesunięty i potrwa do 30 czerwca br.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, a jego nadrzędnym celem jest promocja regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Informacja o konkursie wraz z regulaminem, formularzem zgłoszeniowym i harmonogramem przebiegu wydarzenia została opublikowana na oficjalnej stronie konkursu www.bitwaregionow.pl.

Zadaniem Kół Gospodyń Wiejskich, które postanowią wziąć udział w zmaganiach będzie przygotowanie opisu receptury i przepisu wykonania tradycyjnej potrawy regionalnej, charakterystycznej dla regionu działania KGW,

a także przygotowanie potrawy i wykonanie jej prezentacji w formie krótkiego filmu wideo. Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do 30 czerwca br.

W pierwszym etapie „Bitwy Regionów” prace konkursowe rozstrzygnie specjalna komisja i wyłoni finalistę, który będzie bronił barw województwa zachodniopomorskiego w wielkim finale imprezy.

  

[09:22, 21-04-2021]