.:  Dzień Ziemi 2021 - Przywróć naszą Ziemię

Przywróć naszą Ziemię

Pod takim hasłem obchodzimy tegoroczny Dzień Ziemi. Święto obchodzone miało być zawsze w równonoc wiosenną na półkuli północnej i jesienną na południowej. Wybór daty nie był przypadkowy - dzień trwa wtedy tyle samo co noc, a nasi przodkowie wierzyli, że jest to znak rodzącego się życia. Współcześnie data ta ma symbolizować zacieranie się różnic między ludźmi różnych ras i religii i przypominać nam, że wszyscy dzielimy tę samą planetę. Planetę, która jak nigdy wcześniej potrzebuje naszej opieki i ochrony. 

Światowy Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Organizowane są wtedy wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na to, że o planetę może dbać każdy z nas. Można się w nie zaangażować na wiele sposobów - sprzątając śmieci, sadząc drzewa czy publikując przydatne informacje w Internecie.

Od dwóch lat promowanie i propagowanie działań zmierzających do polepszenia sytuacji ekologicznej przeniosło się do świata wirtualnego z powodu pandemii.

Magazyn Ciepła Systemowego przygotował instruktaż, jak swoimi działaniami możemy przyczynić się dla Ziemi.

Dzień Ziemi jest wspaniałą okazją, by podjąć każdy temat dotyczący szeroko rozumianej kondycji konsumpcyjnego społeczeństwa i działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia, pamiętać należy jednak że takie zmiany najlepiej zaczynać od siebie. Nawet najmniejsze ekologiczne działania każdego z nas, w szerszej perspektywie, przyniosą korzyści naszej planecie.

[09:38, 21-04-2021]